Yuta 2010 yılında şahıs firması olarak kurulmuştur. 2012 yılında YUTA MAKİNA MÜHENDİSLİK İNŞ. BİLG. SAN VE TİC. LTD. ŞTİ. unvan değişikliği yaparak müşterilerine hizmet sunmaya devam etmektir.

Bünyesine Katmış olduğu ürünlerde kalite ve akıllı fiyatı hedef edinmiştir. Müşterilerine teknik hizmet vererek sektörde kısa zamanda iyi bir konuma gelen firmamız daha ileri ufuklar için teknik eleman ve stok konusunda yatırımlarına devam etmektedir. 2012 yılında online olarak CRM sistemini aktif olarak kullanmaya başlayan firmamız arşiv ve teklif konusunda müşterilerine daha hızlı geri dönüş yapmaya başlamıştır.

Şampiyonlar ligine Hoş Geldiniz.

Firmamız bünyesinde Dünya devi markalar ile müşterilerine hizmet vermektedir.

SCHUNK ( Alman Malı ) :  Hassas tutucu takımları, Bağlantı sistemleri, Otomasyon sistemleri, Hidrolik sistemler, Lazer Teknolojileri, Griper sistemleri konusunda dünya devi olan Schunk firması kaliteden taviz vermeden müşterilerine hizmet vermektedir.

Hassas tutucu takımlar: Hidrolik tutucu sistemleri, Shrink tutucu sistemleri, Tribos tutucu sistemleri, Sıno-R tutucu sistemleri, Tornalar ve kayar otomatlar için Hidrolik tutucu sistemler, Mekanik tutucu sistemler, Taşlama tezgahları için hidrolik tutucu sistemleri, Azdırma tezgahları için hidrolik malafalar, Hidrolik uzatmalar gibi geniş bir yelpazeye sahiptir.

Manyetik Tabla: Manyetik bağlama sistemleri konusunda çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Schunk Manyetik Tabla sistemleri Türkiye de saygı değer bir satış hacmine ulaşarak müşterilerin işlerini hızlandırmıştır. Standart manyetik tablaların yanı sıra, özel tasarım ve üretim manyetik tablalar çözüm odaklı ürünler üretmektedir.

Vero-S, Zero Point Sistemler: Daha hızlı ve daha hassas çalışmak için tasarlanan ve tamamen şekilsel kitleme yapan ( Bilaylı kitle yapmaz ) parça sök tak, otomasyon gibi sistemlerde aktif olarak kullanılan sistemlerdir.

Torna Aynaları ve çeneleri: Torna aynaları konusunda dünyada lider konumda olan Schunk firması Çok hızlı ayak değiştirme sistemleri ile kullanıcılarını rahatlatmaktadır. Bütün markaların ayna çeneleri mevcuttur. Kitagawa, Smw/Autoblcok, Röhm, Schunk, Howa, Berg, MMK/Matsumoto, Forkardt

KORLOY ( Kore Malı ) :  Frezeleme, tornalama, Delik Delme, Kılavuz / Diş Çekme takımları, Baralama ve Takım tutucu ürün gruplarını bünyesinde bulunduran Ceratizit firması, dünya genelinde havacılık, Medikal, otomotiv, kalıp sektörü kısaca talaşlı imalatın tüm bünyesinde ürün geliştirmektedir. Yeni Perform serisi ile fiyat ve performans olarak rakiplerinden bir adım öne geçmiştir.

SFİDA ( Japon Malı ) : Kalıpçı sektöründe ve seri imalat sektöründe yüksek devir ihtiyacını karşılayan elektronik spindle 60.000 rpm hız kafası ( brushless motor ). Silindirik saplı ve Spindle koniklerine uygun tipleri ile müşterilerimizin hızlarını, hassasiyetlerini ve yüzey kalitelerini artırmaktadır.

PERON SPEED( İtalyan Malı ) : Kalıpçı sektöründe, seri imalat sektöründe ve özel tezgah sektöründe yüksek devir ihtiyacını karşılayan elektronik ve mekanik spindle 6.000 rpm ve 80.000 rpm yüksek KW hız kafası. Geniş ürün yelpazesi. Açı ayarlı hız kafası, cnc torna spindle, cnc freze spindle, Yatay işleme merkezi spindle, Router spindle ile müşterilerimizin hızlarını, hassasiyetlerini ve yüzey kalitelerini artırmaktadır.

Gerardi ( İtalyan Malı ) : CNC torna, C eksen cnc torna, C-Y eksen cnc torna tezgahları için çok geniş tahrikli takım ( driven tools ) ve Statik tutucu sistemleri ( Static tool holder ) ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Pens yuvasında maksimum 4 micron salgı hassasiyeti ile dünyanın en kaliteli Tahrikli takımlarındandır. Modüler tahrikli takımları, Azdırma tahrikli takımları, Kama açma Tahrikli takımları, Parça Yakalama sistemleri, Tahrikli hız kafaları, Eksenden kaçık tahrikli takımalar ürünlerinden bazılarıdır. Moriseiki, Dmg ( Dekelmoho), Mazak, Okuma, Nakamura, Victor, Chuin Chain, Ycm, Topper Tongtai, Hundai, Kia, Doosan, Biglia, Haas, Hwacheon, Samsung, Takisawa, Goodway, Nexturn, Star, Hanhwa, Takamaz, Sauter, DIN 5482, DIN 5480, Duplomatic, Barufaldi Toem ve daha bir çok CNC torna için takım üretmektedir.

GERARDİ ( İtalyan Malı ) : Açılı kafa, 90 derece açılı kafa, Açı ayarlı tutucu sistemleri, Tahrikli Takımlar, Bağlama Fikstürleri, Aynalar, Mengeneler, Zero point sistemler, Statik tutucu sistemler, VDI tutucu sistemler, özel açılı kafalar, Yatay işleme merkezleri için Kuleleri, Özel Fiktürleme sistemleri, Esnek ayana sistemleri, Divüzör  konusuda dünyada müşteriler tarafından tercih edilen kaliteli bir firmadır.

Nachi (Japonya): Robot Uygulamaları konusunda NACHİ, endüstriyel ihtiyaçlarınızı karşılayacak; performansı ve hızıyla önce çıkan, çeşitli yük kapasiteleri ve erişimleri ile geniş bir yelpazede endüstriyel robotlar sunuyor.

Verified by MonsterInsights