schunk-logo

Manyetik Tablada Schunk Kalitesi

Schunk Manyetik Tabla Kare kutuplu teknoloji ile benzersiz kalitede, maksimum tutma kuvveti ve parça işlemeniz de esneklik sağlar. Parçanın 5 yüzeyini parçayı hareket ettirmeden işleme olanağı sağlar.

 • Schunk manyetik tabla reçinleri vakumlu (havasız) ortamda robotlar yardımı ile dökülmektedir. Bu sayede manyetik tablanızın için sıvı giriş engellenmiş olur. 

 • Reçine vakumlu ortamda dökülmesi sizlere manyetik tablanın üstünde taşlama yapma imkanı sağlar. Schunk manyetik tablalar 5 mm kadar taş laya bilirsiniz.

KAMPANYA ÜRÜN GRUPLARI

mangetik-tabla-1024x630

Schunk Manyetik Tablanın Farkları Ve Avantajları

 • Elektromanyetik tablada sarımlar diğer manyetik tablalarda olduğu gibi komple sıralı sarım değildir. Kutupsal sarım sistemi yer almaktadır. Modüler bir yapıdır. Kutupların diziliş sistemi bir satranç tahtasını arındırmaktadır. Bu özellikler Schunk Manyetik Tablayı diğer manyetik tablalardan ayırmaktadır. Bu özellikle delik delme operasyonunda eğer manyetik tablaya bir zarar verilirse sadece bulunan kutup hasar görür. Diğer sarma sisteminde komple tabla zarar görür ve kullanılmaz hale gelir. Ayrıca bu sistem ile hasar gören kutupta onarım mümkündür. Unutmayınız her kareli manyetik tabla, kutupsal sarmalı manyetik tabla değildir.
 • Sağlam çelik taban plakası **** malzemeden imal edilmiştir. En modern işleme merkezlerinde işlenerek Mono blok olarak tasarlanmıştır. İstikrarlı, sert ve sağlam yapısı ile operasyonlar sırasında titreşimleri engeller ve böylece mükemmel sonuçlar alınır. Bunun yanı sıra manyetik ayna için de uzun bir ömür sağlanmış olur.
 • Manyetik tabla cm² 30 Kg çekme kuvveti uygular.
 • Manyetik tablanın uzun ömürlü olmasını sağlayan en büyük etken üzerinde yer alan reçinedir. Reçine elektromanyetik tablada uygun şartlar altında uygulanmaması halinde belirli bir süre sonra manyetik tabla içine sıvı girmesine sebep olur. Schunk Manyetik Tablalarda reçine (patentlidir) özel bir karışım ile hazırlanır ve havasız ortamda manyetik tablaya uygulanır. Bu uygulama manyetik tablanın kesinlikle sıvı girişini engellemiş olur.
 • Manyetik tablalarda kontrol ünitesinin bağlandığı panel sudan en çok etkilenen yerdir. Kullanılan konektörler NATO’nun da kullandığı Askeri tip konektörlerdir. Darbelerden diğer endüstriyel konektörler gibi hemen etkilenmez uzun ömürlüdür standart ürünlerdir stok sıkıntısı yoktur. 1 gün içerisinde temin edilebilir ve değişimi yapılabilir. Kontrol ünitesinde akıllı kart sistemi kullanılmaktadır. Yani kısa devre, ters bağlama sıvının ve ya talaşın konektör içine girmesinde operatör elektrik vermesinde kendisini manyetik tabla ve kullanıcı koruma altına alır kısa devre ışıkları yanar ve akımı keser. Bu sitemi başka ünitelerde yer alamamaktadır.
 • Tabla aynı zamanda 5 mm kadar taşlanabilir özelliktedir. 5-6 yıl sonra kullanımla manyetik tablanın üst kısmı deformasyon olacaktır. Manyetik tablanızın üst kısmında 0.5 mm paso vererek ilk günkü gibi çekme ve yüzey hassasiyet kalitesini alacaksınızdır.
 • Uzatma pabuçları bağlanabilir. Bu şekilde parçalarda işleyebilirsiniz.
 • Teknik destek konusunda Almanya’dan getiren tüm cihazlar ile tüm testler (çekme kuvvet ölçümleri, ünite kart sistemleri, konektör değişimleri) Schunk Türkiye ofisinde yapıl-maktadır ve Tamiri söz konusu ise burada tamamlanmaktadır.
 • Kalite Tesadüf Değildir. Schunk Manyetik Tablayı uzun yıllar kullanmanız için tasarlanmıştır. 600 aşkın referansımız vardır.

CNC üniversal freze makinası

Görev:
1.2343 çelik malzemeden sertleştirilmiş ring işlenmesi

Çözüm:
MFR-A1 tipinde 50×50 mm kutup ölçüsünde ve
1000 x 600 x 66 mm ölçülerinde manyetik tabla

Avantajlar:
Üretim süresinde yaklaşık % 60’a kadar azalma,
titreşimsiz sıkma

manyetik-tabla-kaba-300x153-1

Yatay işleme merkezi
Görev:
Geniş tablaların işlenmesi

Çözüm:
MFR-A1 tipinde 50×55 mm kutup ölçüsünde ve
800 x 500 x 66 mm ölçülerinde 4 adet manyetik tabla

Avantaj:
Daha fazla taşlama işlemine gerek olmaması için 1.4 m
uzunluğundaki düzlemsel < 0.05 mm

manyetik-tabla-frezeleme-300x153-1

Dikey işleme merkezi
Görev:
Orta büyüklükteki pik döküm malzemenin işlenmesi (GG25)

Çözüm:
MFR-A2 tipinde 50×50 mm kutup ölçüsünde ve
600 x 400 x 85 mm ölçülerinde manyetik tabla

Avantaj:
Tek bir kurulumda 4 kenarı aynı anda işleme, en iyi iş parçası
erişebilirliği

Manyetik Tabla Uygulama Videolarından Bazıları | Diğer uygulama videoları için Youtube kanalımızı Tıklayınız